change blog language
shein vs zara co jest lepsze

SHEIN kontra Zara, który z nich jest lepszy? czym się różnią [2022]

Czy SHEIN i Zara brzmią znajomo, ale nie wiesz, czym się różnią? W tym artykule mówimy o wszystkich osobliwościach Zary i SHEIN i porównuję je, abyś wiedział, jaka jest najlepsza opcja kupowania mody.

Author of the article: Olalla Mellado Digital editor of trends.

Chcesz kupić ubrania w SHEIN lub Zara, ale nie wiesz, która opcja jest naprawdę najlepsza? W tym artykule wyjaśnię różnice między tymi dwoma sklepami z modą, abyś mógł zdecydować, która opcja jest najlepsza w Twoim przypadku.

Co to jest SHEIN

SHEIN to chiński sklep moda online. Ich fabryka i magazyny znajdują się w Chinach i to stamtąd wysyłają zamówienia. Mają przesyłki międzynarodowe na cały świat, z wyjątkiem bardzo niewielu krajów, do których nie wysyłają. Nie posiadają sklepów stacjonarnych na całym świecie.

Są produkowane w sieci i zgodnie z filozofią Fast Fashion wytwarzają modę według aktualnych trendów w sieci i w dużych ilościach, które oferują publiczny po niskiej cenie.

Twój sklep internetowy jest w pełni zgrywalizowany, co oznacza, że ​​użytkownicy mogą codziennie zdobywać punkty i kupony, tak jak w grze. Punkty te są następnie wykorzystywane do kupowania w ich sklepie i uzyskiwania zakupów wielu ubrań za niską cenę.

Stworzyły zjawisko społeczne, dzięki któremu wiele osób na świecie, zwłaszcza z Ameryki Łacińskiej, sprzedaje swoje ubrania w katalogu . Nie sprzedają odzieży hurtowej, nie są dostawcami dla innych firm, ale użytkownicy zostali wezwani do sprzedaży swoich ubrań ze względu na sukces, jaki SHEIN odniósł na całym świecie.

SHEIN rozpoczął swój sukces na Internet w 2014 roku i od tego czasu tylko rozszerzył swoją sławę, będąc znanym na całym świecie. Komunikacja szeptana i reklama są częścią jej sukcesu. Ale przede wszystkim fakt bycia sklepem internetowym z tanimi ubraniami w różnych rozmiarach i dużą różnorodnością, w którym zakupy są zabawne, jest tym, co najbardziej zaznaczyło jego sukces.

Czym jest Zara

Zara to marka modowa należąca do sieci sklepów Inditex z mokką stworzonej przez Amancio Ortega w Hiszpanii, która nieprzerwanie rozprzestrzeniła się po świecie od 1975 roku. Jednak dopiero w 2003 roku pojawiła się w Internecie ze swoim sklepem internetowym.

Ta marka modowa rozszerzyła się na prawie wszystkie kraje, jest dostępna w 260 krajach, w których ma sklep fizyczny, magazyny i sprzedaż online. Ma również około 6800 sklepów na całym świecie.

Podobnie jak SHEIN, jest to firma Fast Fashion, która masowo produkuje i sprzedaje masowo produkowaną odzież. Mają bardzo podobne cele sprzedażowe.

Czy Zara i SHEIN to to samo?

Chociaż jeśli znasz odpowiedź na pytanie, czy Zara i SHEIN są takie same Jest wiele osób, które wciąż zadają to pytanie, być może dlatego, że pierwotnie nie znają żadnego z tych dwóch sklepów.

Odpowiedź brzmi NIE. Firmy modowe są całkowicie niezależne i mają bardzo różne koncepcje i cele rozwoju. Chociaż mogą mieć pewne podobieństwa w ich projektowaniu mody, wynika to tylko z tego, że SHEIN stara się wytwarzać modę zgodnie z aktualnymi trendami i jest „inspirowana” przez Zarę jako jeden z gigantów w sektorze mody, wśród innych sklepów i projektantów mody.

Początki rywalizacji SHEIN z Zarą

Zara zaczęła się w Internecie w 2003 roku, kiedy to była królowa mody, która przybyła w 2014 roku, aby wstrząsnąć podstawami sprzedaży mody online i uderzył w stół.

Problemem dla Zary jest to, że SHEIN zaczynał jako mały chiński sklep z modą, który stopniowo zwiększał swoją różnorodność odzieży i zyskał sławę dzięki odzieży podobnej do ich, takiej jak marka Moft, ale z bardzo niską ceną, sprawiając, że duża część klientów kupuje od SHEIN.

W roku 2021 Zara zdecydowała się zmienić kurs i stać się firmą premium stopniowo podnoszącą swoje ceny, aby pozycjonować się w kierunku innego rodzaju publiczne i unikaj w ten sposób SHEIN zdobywa swoich klientów.

Dlatego ta konkurencja SHEIN kontra Zara jest niczym innym jak zdrową konkurencją między gigantami w sektorze handlu detalicznego modą.

Porównanie SHEIN vs. Zara

Istnieje szereg kluczowych pomysłów, które odróżniają SHEIN od Zary i na odwrót, o których powinieneś wiedzieć, aby wiedzieć, jaka jest najlepsza opcja zakupu:

 • Sklepy fizyczne SHEIN kontra Zara

  SHEIN nie ma sklepów stacjonarnych, podczas gdy Zara ma, więc możemy osobiście przymierzyć Twoje ubrania.

 • Wysyłka SHEIN vs Zara

  Zara ma sklepy odzieżowe na całym świecie i dlatego ma szybszą wysyłkę zamówień online niż maksymalnie jeden tydzień. Podczas gdy SHEIN ma przesyłki, które obracają się około 10 do 20 dni wysyłki, w zależności od kraju, w którym się znajdujemy. Możemy znaleźć przesyłki SHEIN dla minimalnego zamówienia w zależności od kraju, jak w Zarze.

 • Zwroty SHEIN vs Zara

  Powroty Zary i SHEIN są naprawdę podobne. Chociaż SHEIN jest zwykle dalej od większości kupujących w tym sklepie, zwrot jest łatwy. Jedyną różnicą jest to, że okres pomiędzy wysłaniem zamówienia do zwrotu a jego przybyciem do magazynu jest w SHEIN dłuższy niż w Zarze. Zwrot pierwszego zwróconego przedmiotu w firmie SHEIN jest bezpłatny. W Zara oferujemy również bezpłatną wysyłkę.

  W przypadku Zary możemy również dokonywać zwrotów w ich sklepach stacjonarnych za darmo, co pozwala nam na natychmiastowy zwrot pieniędzy, podczas gdy w SHEIN możemy dokonuj tylko zwrotów online.

 • Środki SHEIN kontra Zara

  Jedną z najbardziej uderzających zalet SHEIN jest fakt, że wskazują wymiary dla każdej z ich części garderoby. Fakt szczegółowego wyrażania wymiarów odzieży znacznie zmniejsza ich zwroty.

  Jest to wada Zary, która ma ogólną tabelę rozmiarów i nie podaje wymiarów dla każdego ubrania. Z tego powodu bardzo łatwo jest popełnić błąd kupując w Zara, jeśli nie jesteśmy przyzwyczajeni do regularnego przymierzania ich ubrań.

  Kolejną zaletą SHEIN jest to, że jej duże rozmiary mogą mierzyć do 150 centymetrów od bioder, podczas gdy największy rozmiar Zary to XXL z biodrem 116 cm. Właśnie dlatego osoby w rozmiarze plus nie mogą robić zakupów w Zarze, nawet jeśli oznaczą 45-calową talię jako duży rozmiar.

  Jednak osoby w rozmiarze plus size mogą nosić niektóre rozmiary Zara, jeśli są to szerokie, rozciągliwe ubrania dość. Nie jest to jednak ogólna zasada, a o tym, czy dany ubiór nadaje się do dużego rozmiaru, możemy się tylko przekonać, przymierzając go w sklepach stacjonarnych, ponieważ zamawiając przez Internet, możemy popełnić błąd, chyba że mamy referencję innej osoby, która kupiła duży rozmiar.

  Jednak mniejszy rozmiar bioder w SHEIN i Zara pokazuje inny niuans. I chodzi o to, że mniejsze rozmiary są podobne. Oba sklepy mają rozmiary dziecięce, które mogą zaspokoić drobne kobiety.

 • Styl SHEIN vs Zara

  W przeciwieństwie do Zary, w której my znaleźć ubrania o bardzo specyficznym stylu mody o eleganckim kroju, SHEIN ma wiele różnych marek odzieżowych, które są sprzedawane na swojej stronie internetowej w bardzo różnych stylach i na każdy gust, wśród których są między innymi Emery Rose, Dazy czy Moft.

 • Kupony i rabaty SHEIN vs Zara

  Powinieneś wiedzieć, że jeśli chodzi o kupony i rabaty, porównanie SHEIN i Zara jest jasne. Zara to sklep bardziej tradycyjny: średnie ceny i sklepy stacjonarne uzupełnione sprzedażą internetową. Chociaż SHEIN ma tylko jedną kartę, którą jest sprzedaż online.

  SHEIN koncentruje wszystkie swoje wysiłki na sklepie internetowym i oferuje codzienne okazje, kupony i rabaty, na które klienci nie muszą ciężko pracować. Jeśli nie, to naprawdę proste. Z tego powodu Zara nie oferuje zniżek ani kuponów wykraczających poza oferty z okresu sprzedaży, aby móc pokryć koszty sklepów fizycznych.

 • Jakość SHEIN kontra Zara

  Na pewno czekałeś, aby dowiedzieć się, kto ma lepszą jakość w swoich ubraniach, SHEIN czy Zara. Odpowiedź jest nieco przypadkowa. Zara ma najlepsze wykończenia garderoby, a ubrania w całości są profesjonalne. SHEIN ma ubrania z lepszymi i gorszymi wykończeniami i zależy to od ceny odzieży.

  Z drugiej strony to, że Zara ma droższe ceny, nie oznacza, że ​​jej ubrania się nie psują i jest to możliwe. W moim przypadku udało mi się to zweryfikować. Wszystko zależy więc od sklepu, w którym kupujesz, często od samego ubioru.

Dlaczego warto wybrać SHEIN, aby kupować modę online

Jeśli chcesz ubrania w dużych rozmiarach (powyżej 116 centymetrów od bioder) twoja odpowiedź jest jasna, powinieneś kupować w Zara. Jeśli chcesz wydać trochę pieniędzy na ubrania, odpowiedzią jest SHEIN. Jeśli chcesz mieć w swojej garderobie wiele ubrań, z którymi możesz łączyć lub wybierać ubrania bez uwzględniania trendów, różnorodność SHEIN będzie dla Ciebie bardzo przydatna podczas zakupów.

Dlaczego warto wybrać Zarę do kupowania mody przez Internet

Jeśli chcesz kupić modę i móc ją fizycznie przymierzyć, nie zależy Ci na cenie i masz obwód bioder poniżej 110 centymetrów, możesz kupić w Zara . Ponadto może być dla Ciebie pozytywna, jeśli wydaje Ci się, że Twoje ubrania pochodzą od uznanej marki.

W przypadku, gdy wspierasz inicjatywę Slow Fashion, to znaczy: produkcja świadomej mody, żaden z tych dwóch sklepów nie jest dla ciebie zalecany, chociaż Zara włącza produkcję odzieży do innych nieużywanych ubrań, które klienci dostarczają w swoich pojemnikach.

Mam nadzieję, że pomogłem ci w tym artykuł, aby poznać różnicę między tymi dwiema platformami modowymi, takimi jak SHEIN i Zara, i móc dokonać wyboru zakupu w jednej lub drugiej.

Jeśli chcesz poznać wiele innych sklepów internetowych z modą, masz wiele artykułów do Twojej dyspozycji na tym blogu, które możesz przeczytać.